تست بال در مجله Parapente Mag

تست بال زفیر که در مجله فرانسوی پاراگلایدر در ژوئن 2008 به چاپ رسیده ، مقاله بسیار خوبی است که به شما کمک می کند تا قابلیتهای این بال جدید ویندتک را کشف کنید . این مسئله ثابت می کند که وقتی یک محصول واقعاً خوب باشد ، بازار ارزش آنرا درک و به آن عکس العمل نشان می دهد .

در قسمتی از این مقاله چنین آمده است :

Windtech یک انقلاب را تبلیغ می کند : یک پاراگلایدر EN B و LTF 1/2 با سرشی در حدود 9! که جایگزین Kali می شود . آیا این کارخانه اسپانیایی یک فرمول جادویی پیدا کرده است ؟

اولین سورپرایز سرعت تریم این بال است . این عقیده تمام خلبانانی است که بال را برای تست به آنها دادم . سرعت سنج شما ارقام 40 و 41 کیلومتر/ساعت را نشان می دهد . این یک تغییر بزرگ است چراکه معمولاً عقربه ها  35 تا 37 کیلومتر/ساعت را در این کلاس از بالها نشان می دهد . این تقریباً سرعت بال دو نفره من است ! و این یک مسئله مهم در بسیاری از موقعیتها می باشد . سرش بال در پروازهای مسافت بدون استفاده از اسپید واقعاً عالیست . سرش بال بین 8.8 ( هارنس معمولی ) تا 9.1 ( هارنسهای مسابقه ) متغیر است که برای این کلاس ، فوق العاده است . آیا دلیلی وجود دارد که دنبال چیز دیگری باشیم ؟ به هر حال نسبت امنیت - بهره وری در این بال استثنائیست و این نکته ممکن است باعث تغییر در قوانین تثبیت شده در بالهای کلاس بالاتر شود . . .

نتیجه

من تأئید می کنم که Windtech - Zephyr واقعاً خوب پرواز می کند . این بال به خوبی پارگلایدرهای کلاس بالای بازار ، پرواز بسیار خوبی ارائه میدهد . سرعت تریم آن واقعاً جایگزین خوبی برای آن دسته از خلبانان است که از اسپید استفاده نمی کنند . ساده و اساسی . . . نرم ، روان ، روانترین . . .  در این اثنا من تصمیم خود را گرفته و این زفیر را برای خودم برداشتم .

قابل دکر است که هر 4 اندازه Zephyr تست EN را در کلاس B را با موفقیت گذرانده است و جالب اینکه اندازه بزرگ آن در حداکثر وزن عکس العملهای یک بال کلاس 1 را دارد . در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید تا فایل PDF مقاله و یا اصلاحیه سایز مورد نظرتان را برایتان ارسال کنیم .

نتیجه تست انجام شده توسط آئروتست فرانسه چنین است :

Size حداقل وزن حداکثر وزن
Zephyr XS 2 B 2 B
Zephyr   S 3 B 3 B
Zephyr  M 2 B 3 B
Zephyr   L 3 B A

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 26 مرداد 1388    | توسط: نیما نجاتی    | طبقه بندی: پاراگلایدر، مقالات،     |
نظرات()